0,00 €0

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

O nás

Vážení zákazníci a obchodní partneri. V našej firme veríme, že kvalitný výrobok je vyjadrením úcty k zákazníkovi, rešpektu k poctivému remeslu, ale tiež práce šikovných slovenských rúk. Sme presvedčení, že práve na Slovensku žije mnoho mladých ľudí, ktorí bez problémov dokážu svojim umom konkurovať lacným výrobkom z Ázie. Preto ma teší, že práve európske výrobky si nachádzajú čoraz viac zákazníkov, ktorí vedia oceniť jedinečný európsky dizajn a kvalitu.

Vznik a história značky RED ANT

Marián Štúrik, zakladateľ a konateľ:

"Keď môj prastarý otec zakladal v roku 1920 fabriku na výrobu kožených pracovných záster, rukavíc a doplnkov, dozaista by sa mu nebolo ani len snívalo, že jeho pravnuk bude o takmer sto rokov sedieť vo vlastnej dielni a písať tento príbeh. Príbeh tradície, ktorá sa objavuje v mojej rodinnej histórii už od začiatku 20. storočia a ktorá – napriek znárodneniu v roku 1948 a následnému zrušeniu vtedajším vládnym režimom – po niekoľkých desaťročiach vstala z popola. S myšlienkou obnoviť výrobu som sa pohrával už nejaký čas, definitívne rozhodnutie však prišlo v roku 2017. Nový výrobný program zameraný na kvalitné módne doplnky som zastrešil pod značku RED ANT. Názov značky nadväzuje na historické korene výroby kože na našom území. V 4.- 5. storočí n. l., sa objavujú prvé zmienky o obyvateľoch obývajúcich územie stredného a horného Dunaja, starých Antoch. Prastarý slovanský kmeň Anti, bol v minulosti známy dômyselným spracovaním kože a kožiarskych výrobkov. Kožu používali na výrobu svojich nástrojov, zbraní, ale aj ošatenia či módnych doplnkov. V súčasnosti výroba prepája starú tradičnú technológiu šitia pravej kože s najmodernejšími IT technológiami a pod značkou RED ANT vznikajú unikátne kusy módnych doplnkov s ambíciou presadiť sa na trhoch západnej a strednej Európy."

Výsostne slovenské

Od prvotnej idey dizajnéra, cez výrobu až po expedíciu produktu je všetko pod hlavičkou RED ANT len rukách Slovákov. Autentický dizajn využívajúci kvalitné domáce materiály a výrobné postupy, je neodmysliteľnou súčasťou každej edície značky. Puzdrá z kože, alebo textilu s kožou sa vyrábajú ručne v malej dielni na Južnom Slovensku v meste Rimavská Sobota. Preto je každé z nich jedinečné a originálne.

Precíznosť

Dôraz kladieme na precíznosť a detail. Chceme vytvárať hodnotu, ktorá pretrvá. Vieme, že dnes už je príslušenstvo k mobilným zariadeniam súčasťou štýlu jeho nositeľa. Vyjadruje jeho záujmy a estetické preferencie. Vystihuje pohľad na svet. Aj to nás motivuje, aby sme na trh prinášali série dizajnových puzdier pre mobilné telefóny, ktoré nadväzujú na poctivú tradíciu remesla a vychádzajú z aktuálnych trendov.

Poslanie

Našim cieľom je pravidelne obmieňať produktovú ponuku a niekoľko krát ročne ju doplniť o špeciálne edície v limitovanom počte. Naši ľudia neúnavne pracujú na tom, aby sme vám už v najbližšom období opäť priniesli nové, kvalitné materiály. Chceme ešte viac vylepšiť technologické postupy a rozšíriť distribúciu na nové európske trhy. Výber z našej produkcie nájdete na web stránke, ktorú ste práve navštívili. Spolu so všetkými kolegami z firmy verím, že naplní vaše očakávania.

Marián Štúrik, zakladateľ a konateľ