0,00 €0

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Ortopedický pelech s pamäťovou penou ORTHOPEDIC DELUXE

Viac pohľadov

Ortopedický pelech s pamäťovou penou ORTHOPEDIC DELUXE

PEL-DELUXE

Exkluzívna ortopedická pohovka s pamäťovou penou, vymeniteľnou dekou a snímateľným poťahom

Vnútorný rozmer pelecha: pre zobrazenie vyberte farbu a veľkosť

Vonkajší rozmer pelecha: pre zobrazenie vyberte farbu a veľkosť

Edícia: Orthopedic Deluxe

Prevedenie: Ortopedický pelech

Dostupnosť: Skladom

Cena od: 133,90 €
+5,00 €

Maximálny počet znakov: 15

* Povinné pole

Cena od: 133,90 €

Detaily

Orthopedic DELUXE

Predstavujeme Vám luxusný pelech pre vášho miláčika.

Edícia Orthopedic Vám ponúka:

  • Ortopedický matrac s pamäťovou penou
  • Snímateľný poťah
  • Odnímateľný obvodový vankúš
  • Vymeniteľná vrchná deka
  • Imitácia brúsenej kože
  • Vodeodpudivý materiál

Na vývoji tohto pelechu sme pracovali naozaj dlho a od výberu najlepších materiálov, cez konzultácie s veterinármi o ideálnej hrúbke pamäťovej peny pre psíky, ktoré majú problém s kĺbami prešiel viac ako rok.

Z tohto pelechu sme vytvorili, praktický a hlavne funkčný pelech, ktorý slúži nielen ako zdravotná pomôcka pre vášho psíka, ale aj ako dizajnový doplnok do vášho interiéru. Vybrali sme teplé, hrejivé farby, ktoré sa hodia takmer do každého bytu či domu. Ako výplň sme použili na mieru vyskladaný matrac s pamäťovou penou. Poťah je ušitý z materiálu ktorý imituje brúsenú kožu je vodeodpudivý, vysoko odolný a ešte k tomu aj dobre vyzerá. Ďalším plusom tohto pelechu je možnosť dokúpiť si vrchnú deku, ktorá sa jednoducho pripína stláčacími gombíkmi. Vymeniteľné dekyimitáciou ovčieho rúna, alebo kožušiny. Obvodový vankúš sa dá jednoducho odzipsovať, a pelech slúži ako matrac. Poťah celého pelechu je 100% snímateľný a je jednoduché ho udržiavať čistý.

(deka nie je súčasťou balenia, nájdete ju v kategórii deky)

Čo je to pamäťová pena a ako funguje?

Pamäťová pena, označovaná aj ako Memory Foam, je vynález, za ktorým stojí NASA. Tá vyvinula tento materiál pre pohodlie svojich astronautov počas preťaženia vznikajúceho pri lete do vesmíru. Pamäťová pena by však nebola žiaden veľký zázrak, pretože jej základom je polyuretán. To je rovnaký materiál ako ten, z ktorého sa vyrábajú aj lacné matrace. Rozdiel je v tom, že do polyuretánu sa pri výrobe pamäťovej peny vháňajú špeciálne plyny. Tie menia vlastnosti polyuretánu, takže sú jeho vlastnosti oproti takto nespracovanému materiálu celkom odlišné. Matrace a pelechy s pamäťovou penou sa označujú aj ako matrace s termoaktívnou, či tiež lenivou penou. O tom, že matrace z pamäťovej peny majú viacero výborných vlastností pre zdravý spánok vášho psa, som už hovoril. Možno sa však pýtate, pre ktoré psie plemená sú takého matrace vhodné a prečo by ste si mali zaobstarať práve tento typ matracu. Dá sa povedať, že matrace s pamäťovou penou sú vhodné pre všetkých psov, pričom výbornú službu urobia alergikom a psom trpiacim problémami s kĺbmi.